HOŞGELDİNİZ MESAJI EKİM 2019

Güney Afrika Büyükelçiliğinin internet sitesine hoşgeldiniz, Ekim ayında öne çıkan başlıklar aşağıda sunulmuştur.

Ulaşım Ayı

Ekim ayı Güney Afrika’da Ulaşım Ayı olarak anılmaktadır ve bu ay boyunca Güney Afrika Hükümeti ve özellikle Ulaşım Bakanlığı ve yan birimleri havacılık; denizcilik, toplu taşıma ve yollar konusunda ulaşım altyapı hizmetlerini sergilenecektir. Bu ay ayrıca ulaşım sektörün ekonomik faydaların ile ilgili bir bilinç oluştururken, ülkenin yol güvenliği girişimleri için yapılanları daha ileri götürmeyi hedefler.

Güney Afrika’nın ulaşım sektöründeki kalkınma yatırımları, ülkenin ülkenin Dokuz-Maddelik Planının bir parçası olarak teşvik edici olmayı ve iş yaratılmasını hedefleektedir. Bu yatırımlar Güney Afrika’nın ülke çapında entegre bir toplu taşıma ağı kurmak sağlayacaktır.

Güney Afrika’nın yol ve toplu taşıma yatırımları, insanların işe, eğitime ve eğlenceye ulaşımını da değiştirmektedir. Bu yatırımlar hem ekonominin büyümesine, hem de işsizlik, yoksulluk ve eşitsizlik sorunlarını çözmeye yardımcı olacaktır.

Güney Afrika, Nijerya Federal Cumhuriyeti ile birlikte İki-Uluslu Komisyonun Dokuzuncu Oturumuna evsahipliği yapacaktır

Uluslararası İlişkiler ve İşbirliği Bakanı, Dr Naledi Pandor, görüşmede Nijerya Dışişleri Bakanı, Bay Geoffrey Onyeama’yı , 02 Ekim2019 Çarşamba günü Pretoria’da ağırlayacaktır.

İki bakan, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Nijerya Federal Cumhuriyeti arasındaki iki uluslu Komisyonun Dokuzuncu Bakanlar Oturumunu eşbaşkan olarak yöneteceklerdir.

(NAM) Bağlantısızlık Hareketinin 18. Zirvesi

Güney Afrika, Baku Azerbeyca’da düzenlenen (NAM) Bağlantısızlık Hareketinin 18. Bakanlar Toplantısı ve Zirvesine 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında katılacaktır. Zirvenin teması, NAM Bakü Zirvesi: Çağdaş dünyanın sorunlarına ortak ve yeterli yanıt vermek için Bandung İlkelerinin Desteklenmesi olarak belirlenmiştir.

Güney Afrika Heyeti, Azerbaycan ve NAM üyeleri ile NAM’ın Bandung İlkeleri güçlendirilmesi ile ilgi olarak biraraya gelmeyi dört gözle beklemektedir.

Ankara da bulunan Güney Afrika Büyükelçiliği (NAM) Bağlantısızlık Hareketinin 18. Zirvesine Büyükelçi Malefane önderliğinde katılarak Güney Afrika’dan gelecek Delegeye destek verecektir.

2019 Rugby Dünya Kupası

9. Rugby Dünya Kupası Japonya’da 20 Eylül tarihinde başlamıştır ve 2 Kasım 2019 tarihinde sona erecektir. Turnuva alışalagelmiş geleneksel rugby birliğinden farklı olarak ilk defa Asya’da oynanan Rugby olma özelliği taşımaktadır. Evsahibi Japonya muhteşem bir açılış gerçekleştirmiştir.

Hepinizin mutlu bir Ekim Ayı geçirmesini dilerim.

Büyükelçi P I Malefane
Güney Afrika Büyükelçiliği Ankara, Türkiye

Contact Us


SOUTH AFRICAN EMBASSY

Filistin Sokak No: 27 GOP 06700 Ankara Turkey

Telephone: +90 (312)  405 68 61

Visa Section: + 90 ( 312) 405 68 71

Fax: +90 (312) 446 64 34

E-Mail: general.ankara@dirco.gov.za

Emergency Number Consular Services: +90 (537) 912 58 07

MAP